سندبلاست

سندبلاست (Sand Blast) یا همان ساب پاشی (Abrasive blasting) فرایندی است که طی آن ذرات ریز ساینده بر روی سطح فلز با فشار هوا پاشیده می‌شوند تا ناصافی‌های سطحی را گرفته و سطح فلز را برای رنگ آمیزی آماده کنند. به عبارت دیگر سندبلاست فرآیند سیلیس پاشی، پرتاب ماسه و شن با فشار بسیار زیاد هوا است‌. پس از سندبلاست کردن سطح‌، بنا بر کیفیت سندبلاست‌، گرد و خاک، مواد زائد‌، رنگ و … از روی سطح فلز پاک می‌شود.
اصول کار در دستگاه‌های سندبلاست sandblast‌

روش کار سندبلاست به این صورت است که ماسه‌های ساینده که عمدتاً از جنس سیلیس، مس باره و اکسید فلزات هستند با استفاده از فشار باد کمپرسور شتاب گرفته و بر روی سطح قطعه پاشیده می‌شوند.

وسیله مورد نیاز سندبلاست‌

دیگ سندبلاست
کمپرسور باد
شلنگ
کلاه سندبلاست(نقاب اپراتور سندبلاست)
نازل سندبلاست

برای سندبلاست مخزن ها و آماده کردن آن به منظور رنگ آمیزی ابتدا باید تمام امکانات و تجهیزات سندبلاست که مورد احتیاج است را مثل کمپرسور باد ، میکسر بادی ، همزن و ….. که در عملیات سند بلاست و رنگ آمیزی براساس استانداردهای معین شده مهیا شود. با توجه به شرایط آب و هوا، عمل سند بلاست شروع شده و پس از خاتمه عملیات سند بلاست هر قسمت در همان روز ۲۰ دقیقه پس از هواگیری و تمیز کردن سطح رنگ آمیزی اولیه انجام می شود. رنگ آمیزی مراحل بعدی و لایه های میانی و نهایی بعد از شستشوی سطح کار با واتر جت و پس از خشک شدن سطح انجام می شود. البته قبل از رنگ آمیزی هر لایه عملیات تاچ آپ در قسمت هایی مثل لبه ها و گوشه های کار و محل شکاف جوش ها و نقاطی که ممکن است عیبی وجود داشته باشد صورت می پذیرد. در هر مرحله و بعد از یک یا دو روز بر روی سطح بیرونی مخزن و تا سه روز برروی سطح داخلی مخزن البته بعد از تایید دستگاه نظارت و رعایت تمامی مسائل فنی مثل اندازه مناسب لایه از نظر ضخامت، تمیز بودن کار و عدم وجود شُره رنگ، آور اسپری ، خلل سطح رنگ و هر نوع اشکال دیگر، فرایند رنگ آمیزی لایه بعدی اجرا می گردد.

سندبلاست رنگ صنعتی : سندبلاست رنگ صنعتی و اجرای پوشش های آلی را می توان یکی از موثرترین روش های محافظت از سطوح در مقابل خوردگی ها و فرسایش ادوات صنعتی دانست. برای محافظت از مخزن ها ، خــــطوط لوله، انواع ســـــازه های فـــلزی و بـــتنی همچنین حفاظت از بـدنه كــشتی ها که عـــوامل خورنده ی محیط آنها را تهدید می کنند ، به وسیله رنگ های صنعتی ، رزین ها و عایق ها انجام می پذیرد.جهت کسب اطلاع بیشتر با شرکت هوا تجهیز آتیه تماس حاصل فرمایید از رنگ به عنوان ابزاری برای جلوگیری از خوردگی ، نگهداری بهتر ، همچنین برای افزودن هر نوع قابلیت بر روی یک سطح استفاده می‌ گردد. همه ی تاسیسات صنعتی برای حفاظت از خوردگی ها و دیگر عواملی که موجب تخریب و فرسایش می شوند به رنگ آمیزی نیازمندند. قبل از افزودن این پوشش ها و اجرای رنگ آمیزی در سطوح، باید آماده سازی هایی روی سطح انجام پذیرد که این امر با روش سندبلاست امکان پذیر است. آماده سازی صحیح سطح را می توان مهمترین عامل در افزایش طول عمر این پوشش ها به شمار آورد. به فعل پاشیدن مواد ساینده ی بسیار زیر با سختی بالا به منظور آماده سازی و تمیز کردن سطوح که یکی از موثرترین روش ها برای پاکسازی هر نوع کثیفی از سطح و مهیا کردن آن برای اجرای پوشش است ، سندبلاست می گویند.جهت کسب اطلاع بیشتر با شرکت هوا تجهیز آتیه تماس حاصل فرمایید.

کارگاه سندبلاست : جهت کسب اطلاع بیشتر با شرکت هوا تجهیز آتیه تماس حاصل فرمایید. سند بلاست به امری گفته می شود که در آن ماسه های ساینده با کمک فشار زیاد کمپرسور شتاب می گیرد و بر روی سطح مورد نظر پاشیده می شوند. با به کارگیری سندبلاست می توان زنگ زدایی ، ماسه زدایی و رنگ برداری سطوح داخلی و بیرونی قطعات را به انجام رساند.