سندبلاست و ایمنی کار

سندبلاست و ایمنی کار , مقررات سند بلاست , رنگ کاری صنعتی , رنگ آمیزی , سندبلاست چیست , قیمت سندبلاست , قیمت رنگ آمیزی صنعتی , نمونه کار سندبلاست

۱_ استفاده از ساینده های سیلیس دار silica 5%
۲_ استفاده از ساینده هایی نظیر گرانول اکسید آلومینیم، ذرات آهن لعاب دار، ذرات چدن و ذرات سمباده بجای مواد سیلیس دار
۳_سندبلاست برای قطعات کوچک و قابل حمل بهتر است در سالن محصوری که ابعاد کافی دارد انجام شود.
۴_ رانش هوا در سالن باید از بالا به پایین صورت گیرد و هوا تازه وارد سالن شده و آلودگی ها از منافذ سالن به بیرون انتشار نیابند و هوای آلوده از فیلتر های پارچه ای یا سیلیکون و یا رسوب دهنده های الکترواستاتیک عبور کند.
۵_ اسکلت بندی و چادر کشی برای سندبلاست محل هایی که دارای تاسیسات ثابت مانند بویلرها، مخازن سوخت و یا لوله کشی هستند.
۶_مجهز بودن اپراتور سندبلاست به وسایل حفاظت فردی از جمله کلاه، لباس کار، چکمه لاستیکی، دستکش و…
۷_ کلاه سندبلاست کار مخصوص خود اوست و نباید توسط فرد دیگری مورد استفاده قرار گیرد. شیلنگ کلاه باید به منبع هوای سالمی متصل شود به طوری که دبی هوارسان آن کمتر از ۱۷% مترمکعب در دقیقه نباشد این هوا باید توسط فیلتر مناسب بدون کاهش اکسیژن بتواند رطوبت، دودهای روغنی،هر گونه گازهای سمی، اسیدهای فلزی گوگرد و… را جذب نماید.
۸_ محافظت و مراقبت های دوره ای از تجهیزات و وسایل و سیستم های تهویه و همچنین air blast chamber سالن یک بار تحت تست هیدورستاتیک قرار گیرد.
۹_ ساعت کار سندبلاست کار در شبانه روز کمتر از ۸ ساعت بوده و اپراتور بیش از ۴۰ دقیقه بطور مداوم اجازه ماندن در داخل سالن سندبلاست را ندارد. توزیع نور مناسب و سیستم ارتباط تلفنی و صوتی بین مراقب و فرد سندبلاست الزامی است.
۱۰_ افرادی که در اطراف محل های سندبلاست در معرض استنشاق غبار ناشی از این کار هستند باید از فیلتر تنفسی استفاده کنند.
۱۱_ آزمایشات پزشکی X ray از راه و اسپیرومتری برای سندبلاست کار ضروری است.
۱۲_ نازل سندبلاست به منظور جلوگیری از الکتریسیته استاتیک هنگام عبور مواد ساینده از لوله لاستیکی باید توسط سیمی به زمین ارت شود تا از ترکیدن لوله و ایجاد شوک الکتریکی جلوگیری شود.
۱۳_ در صورت انجام کار در ارتفاع مقررات مربوط به داربست برای سندبلاست کاران باید رعایت شود.
۱۴_ یک فرد به عنوان ناظر بر وضعیت ایمنی تجهیزات و وسایل و کار کارگاه ها باید در محیط های سندبلاست حضور داشته باشد.

۱۵_ سندبلاست و رنگ آمیزی نباید همزمان انجام شود چرا که گرد و خاک حاصل از سندبلاست بر روی فلز نشسته و از چسبندگی رنگ به فلز جلوگیری میکند. در برخی از جاها قبل از انجام رنگ آمیزی سطح سندبلاست را با تینر شست و شو می دهند و باعث از بین رفتن گرد و خاک و سطح مخدوشی سندبلاست که همان Sa2.1.2است نمایان می شود و بعد از آن اقدام به زدن استر می نمایند.
۱۶_ طریقه اجرای زینکا :ابتدا سطح فلز را با سندبلاست به درجه sa.2.5 یا برس به درجه st3 درآمده و بعد محلول مخصوص زینکا بنام سالو را مخلوط نموده و به وسیله پستوله یا غلتک اسپری کرد زینکا خود به تنهایی محافظ خوبی برای فلزهاست.

سندبلاست , عایق کاری , رنگ آمیزی

زمینه فعالیت

زمینه فعالیت
سىذبلاست و ایربراش و سوگ سدایی به هرروش ممکن از سطىح فلزي و غيز فلزي
اجراي کلی رنگ هاي صنعتی، اپىکسی )کلس فليک، تکسى تروپ و . . . ( و متالایزر و دیگر پىشش هاي موجود.
عایق کاري )عایق سرد و عایق گرم(

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان رسالت ، خیابان هنگام ، خیابان فرجام ، نرسیده به خیابان دکتر آیت ، پلاک 948 ، طبقه 4 ، واحد 15 ، شرکت رسوب بران دانیال
تلفن : 77192684 021
فکس : 77211929
همراه : 09121866054

           09021866054

ایمیل : RB.danyal@yahoo.com

کانال تلگرام : sandblastdanyal@

پل ارتباطی با مدیر عامل از طریق تلگرام : charraadmin@

درباره ما

جموعه ای که هم اکنون تحت عنوان شرکت رسوب بران دانیال در پیش روی می باشد از سال 1372 تحت عنوان پیمانکاری سندبلاست و رنگ آمیزی گودرزی ابتدا از شرکت منگان شروع به فعالیت نموده است و در مدت حدود 10 سال متوالی به طور مستمر در شرکت منگان ، شرکت ماشین سازی البرز آبیک ، کارگاه شرکت کیان پایاب و به صورت پروژه ای در نقاط مختلف کشور به فعالیت خود ادامه داد تا در سال 1380 با ثبت شرکت شن پاش صنعت دانیال به شماره 4353 در شهرستان اراک به طور جدی و با ایجاد کارگاه ثابت به فعالیت خود ادامه داد و در سال 1386 با تغییر نام تحت عنوان شرکت رسوب بران دانیال به شماره ثبت 300736 در تهران با ایجاد دفتر مرکزی و استخدام چندین پرسنل به طور منسجم اقدام نموده و تمام سعی و تلاش خود را جهت ارتقا سطح کیفی و کمی شرکت نموده و با خرید مدرنترین تجهیزات و لوازم مربوطه سعی در ارائه خدمات بهتر به مشتریان عزیز به نحو مطلوب نموده و می نماید