روش استفاده از رنگ های اپوکسی

روش استفاده از رنگ های اپوکسی

مقدار رنگ اپوکسی مورد نیاز برای پوشش یک متر مربع از مکان مورد نظر به ضخامت ۱۵۰ میکرون  ۲۵۰ گرم رنگ اپوکسی مورد نیاز می باشد.
و برای استفاده از رنگ های اپوکسی ابتدا سطح زیر کار باید عاری از هرگونه چربی ، گرد و غبار ، رنگ قدیمی ، رطوبت و ذرات سست گردد در صورت ناهموار بودن محل های مورد اجراء و در صورت نیاز در سطح های مورد نظر نیاز به استفاده از بتونه اپوکسی می گردد.
 
———————————————————
بیشتر بدانید : رزین اپوکسی چیست؟
———————————————————
 
 
نکات مهم:
  • استفاده از پرایمر پیش از اجراء رنگ در افزایش دوام و بهبود کیفیت رنگ بسیار موثر است.
  • سپس دو جزء رنگ را داخل یک میکسر حداکثر ۲۰۰ دور در دقیقه ریخته و تا حصول اطمینان از اختلاط کامل عمل میکس را حدود ۲ الی ۴ دقیقه ادامه دهید.
  • همیشه آن مقدار از مواد را با هم ترکیب نمائید که نهایتاً تا ۱۵ دقیقه مورد استفاده قرار بگیرد.
  • از آنجا که واکنش دو جزء یک واکنش گرماز است دمای محیط روی سرعت پخت بسیار مؤثراست.
  •  به هیچ وجه مواد را پیش از مصرف در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید.
  • به هیچ وجه برای رقیق نمودن محصول از حلال استفاده نشود ، در صورتیکه دمای محل اجراء سرد باشد ، اجزاء سازنده رنگ اپوکسی ممکن است کمی سفت شود ، لذا برای سهولت اختلاط و اجراء بهتر است مواد را پیش از مصرف در محیط گرم قرار دهیم ، تا با نرم شدن اجزاء سازنده عمل اختلاط و اجراء تسهیل گردد .
  • به هیچ وجه برای گرم کردن از شعله استفاده نشود .
 

یکی از انواع رنگ اپوکسی :

رنگ اپوکسی گلاس فلیک بعنوان یک پوشش مقاوم بر پایه رزین اپوکسی بدون حلال که با (GLASS FLAKE) تقویت شده است وبهمراه دیگررنگدانه های ضد خوردگی ، تولید وعرضه می گردد.این رنگ مقاومت عالی در برابر رطوبت،آب، محیط های قلیایی و اسیدی و سایش و ضربه دارد.
در زمان استفاده از رنگ اپوکسی گلاس فلیک به عنوان یک پوشش بسیار مناسب جهت سطوح داخلی مخازن نفت خام ، گازوئیل و تجهیزاتی که به صورت IN DOOR در برابر خوردگی شدید قرار دارند استفاده میگردد.
روش مصرف رنگ اپوکسی گلاس فلیک به این صورت می باشد، که ابتدا جز A را بوسیله همزن مخلوط نموده تا بطور کامل یکنواخت گردد. سپس جز B را به آن اضافه نموده و بار دیگر بوسیله همزن دو جز را مخلوط نموده و پس از آن حدود ۲۰ دقیقه به مخلوط اجازه داده تا واکنش لازم بین دو جز صورت پذیرد. هم اکنون رنگ اپوکسی گلاس فلیک آماده اجرا می باشد. با توجه به عمر مفید رنگ بعد از اختلاط، رنگ آماده شده را در دمای ۲۵ درجه حداکثر تا ۴۰ دقیقه ساعت مصرف نمایید.
آماده سازی سطح : حداقل درجه تمیزی سطح مورد نیاز بر اساس استاندارد سوئدی ISO 8501-1 ، SA 2½ ، یا SA3 می باشد. حداقل میزان زبری سطح ۷۵ میکرون میباشد.

لیست رنگ های اپوکسی بشرح زیر می باشد :

رنگ اپوکسی رویه ( دوجزئی)
رنگ اپوکسی میانی ( دوجزئی)
رنگ اپوکسی آستر( دوجزئی)
ضد زنگ اپوکسی ( دوجزئی)
زینکریچ اپوکسی یا اپوکسی غنی از روی
کولتار اپوکسی ( دوجزئی)
یکی از رنگ های اپوکسی به نام پرایمر کف اپوکسی این پرایمر بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده پلی آمید بهمراه افزودنی های خاص، تولید و عرضه می گردد .که با توجه به گرانروی مناسب و خاصیت نفوذ، دارای قدرت تر کنندگی بالا در پروفایل های ایجاد شده سطوح اجرایی مورد نظر می باشد و با توجه به طراحی خاص خود دارای چسبندگی بالا به انواع سطوح فلزی، بتنی، سنگی و … می باشد و می توان از آن به عنوان مناسب ترین پل های ارتباطی بین سطوح زیرکار و لایه های بعدی نام برد.

 

از جمله پوشش های پر مصرف اپوکسی میتوان به پوشش های زیر اشاره کرد :

– پرایمر سه جزئی زینک ریچ اپوکسی
– پرایمر اپوکسی زینک فسفات
– اپوکسی میانی MIO
– رنگ رویه ی اپوکسی
– کفپوش اپوکسی
– کفپوش اپوکسی آنتی‌استاتیک

سندبلاست , عایق کاری , رنگ آمیزی

زمینه فعالیت

زمینه فعالیت
سىذبلاست و ایربراش و سوگ سدایی به هرروش ممکن از سطىح فلزي و غيز فلزي
اجراي کلی رنگ هاي صنعتی، اپىکسی )کلس فليک، تکسى تروپ و . . . ( و متالایزر و دیگر پىشش هاي موجود.
عایق کاري )عایق سرد و عایق گرم(

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان رسالت ، خیابان هنگام ، خیابان فرجام ، نرسیده به خیابان دکتر آیت ، پلاک 948 ، طبقه 4 ، واحد 15 ، شرکت رسوب بران دانیال
تلفن : 77192684 021
فکس : 77211929
همراه : 09121866054

           09021866054

ایمیل : RB.danyal@yahoo.com

کانال تلگرام : sandblastdanyal@

پل ارتباطی با مدیر عامل از طریق تلگرام : charraadmin@

درباره ما

جموعه ای که هم اکنون تحت عنوان شرکت رسوب بران دانیال در پیش روی می باشد از سال 1372 تحت عنوان پیمانکاری سندبلاست و رنگ آمیزی گودرزی ابتدا از شرکت منگان شروع به فعالیت نموده است و در مدت حدود 10 سال متوالی به طور مستمر در شرکت منگان ، شرکت ماشین سازی البرز آبیک ، کارگاه شرکت کیان پایاب و به صورت پروژه ای در نقاط مختلف کشور به فعالیت خود ادامه داد تا در سال 1380 با ثبت شرکت شن پاش صنعت دانیال به شماره 4353 در شهرستان اراک به طور جدی و با ایجاد کارگاه ثابت به فعالیت خود ادامه داد و در سال 1386 با تغییر نام تحت عنوان شرکت رسوب بران دانیال به شماره ثبت 300736 در تهران با ایجاد دفتر مرکزی و استخدام چندین پرسنل به طور منسجم اقدام نموده و تمام سعی و تلاش خود را جهت ارتقا سطح کیفی و کمی شرکت نموده و با خرید مدرنترین تجهیزات و لوازم مربوطه سعی در ارائه خدمات بهتر به مشتریان عزیز به نحو مطلوب نموده و می نماید