پیشگیری از خوردگی

پیشگیری از خوردگی  را می توان بسته به شرایط خوردگی فلز در چند مورد بررسی کرد. تکنیک های پیشگیری از خوردگی به طور کلی به ۶ گروه طبقه بندی شود: تغییرات محیطی، انتخاب فلز و شرایط سطح، حفاظت کاتدیک، مهار کننده های خوردگی، پوشش و آبکاری فلزی که در زیر جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

 

تغییرات محیطی 

 

خوردگی، ناشی از تعامل شیمیایی بین فلز و گاز در محیط اطراف است. با دفع کردن شرایط محیطی از فلز ، خراب شدن فلز بلافاصله کاهش می یابد. این کار می تواند با روش های ساده ای مانند محدود کردن تماس فلز با آب باران یا آب دریا باشد. یا با تغییر دادن شرایط محیطی اطراف فلز مانند روش های کاهش میزان گوگرد، کلرید و اکسیژن در محیط اطراف که می تواند سرعت خوردگی فلز را کاهش م دهد.

 

انتخاب فلز و شرایط سطحی جهت پیشگیری از خوردگی

 

هیچ فلزی در برابر خوردگی در تمامی محیط ها ایمنی ندارد. اما از طریق نظارت و درک شرایط محیطی که باعث خوردگی می شود، می تواند باعث کاهش قابل توجه خوردگی شود. اطلاعات مربوط به مقاومت در برابر خوردگی فلزات می تواند در ترکیب با اطلاعات در مورد شرایط محیطی برای تصمیم گیری در مورد مناسب بودن هر فلز استفاده شود.

توسعه آلیاژهای جدید طراحی شده برای پیشگیری در برابر خوردگی در محیط های خاص، به طور مداوم در حال توسعه است. آلیاژهای نیکل ، فولاد و آلیاژهای تیتانیوم، نمونه هایی از آلیاژهای طراحی شده برای جلوگیری از خوردگی هستند.

نظارت بر شرایط سطح نیز در حفاظت در مقابل خوردگی فلز از موارد حیاتی است. ترک خوردگی ها، شکاف ها یا سطوح آسیب دیده ناشی از الزامات عملیاتی، می تواند باعث افزایش میزان خوردگی شود.

پیشگیری از خوردگی
پیشگیری از خوردگی فلز

 

حفاظت کاتدیک

 

خوردگی گالوانیک هنگامی رخ می دهد که دو فلز مختلف در یک الکترولیت خورنده قرار می گیرند. این یک مشکل رایج برای فلزات در آب دریا است. که زمانی اتفاق می افتد که دو فلز متفاوت در مجاورت خاک های مرطوب قرار می گیرند. به همین علت، خوردگی گالوانیزه اغلب به کشتی ها، سکوهای دریایی و خطوط لوله نفت و گاز آسیب وارد می کند.

حفاظت کاتدیک با تبدیل آیتم های ناخواسته آنودیک (فعال) بر روی سطح فلز به سایت های کاتدی (منفعل) از طریق استفاده از یک جریان متضاد کار می کند. این جریان متضاد، الکترونها را آزاد می کند و آن ها را به سمت پتانسیل کاتد های محلی متصل می کند.

حفاظت کاتدی
حفاظت کاتدی

 

مهار کننده های خوردگی

 

مهار کننده های خوردگی مواد شیمیایی هستند که با سطح فلز واکنش می دهند. یا گازهای محیط زیست سبب ایجاد خوردگی می شوند. بنابراین واکنش شیمیایی باعث ایجاد خوردگی می شود.

مهار کننده ها می توانند با جذب خود بر روی سطح فلز و تشکیل یک فیلم محافظ کار کنند. این مواد شیمیایی می تواند به عنوان یک راه حل یا به عنوان یک پوشش محافظ از طریق تکنیک های پراکندگی استفاده شود.

سندبلاست , عایق کاری , رنگ آمیزی

زمینه فعالیت

زمینه فعالیت
سىذبلاست و ایربراش و سوگ سدایی به هرروش ممکن از سطىح فلزي و غيز فلزي
اجراي کلی رنگ هاي صنعتی، اپىکسی )کلس فليک، تکسى تروپ و . . . ( و متالایزر و دیگر پىشش هاي موجود.
عایق کاري )عایق سرد و عایق گرم(

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان رسالت ، خیابان هنگام ، خیابان فرجام ، نرسیده به خیابان دکتر آیت ، پلاک 948 ، طبقه 4 ، واحد 15 ، شرکت رسوب بران دانیال
تلفن : 77192684 021
فکس : 77211929
همراه : 09121866054

           09021866054

ایمیل : RB.danyal@yahoo.com

کانال تلگرام : sandblastdanyal@

پل ارتباطی با مدیر عامل از طریق تلگرام : charraadmin@

درباره ما

جموعه ای که هم اکنون تحت عنوان شرکت رسوب بران دانیال در پیش روی می باشد از سال 1372 تحت عنوان پیمانکاری سندبلاست و رنگ آمیزی گودرزی ابتدا از شرکت منگان شروع به فعالیت نموده است و در مدت حدود 10 سال متوالی به طور مستمر در شرکت منگان ، شرکت ماشین سازی البرز آبیک ، کارگاه شرکت کیان پایاب و به صورت پروژه ای در نقاط مختلف کشور به فعالیت خود ادامه داد تا در سال 1380 با ثبت شرکت شن پاش صنعت دانیال به شماره 4353 در شهرستان اراک به طور جدی و با ایجاد کارگاه ثابت به فعالیت خود ادامه داد و در سال 1386 با تغییر نام تحت عنوان شرکت رسوب بران دانیال به شماره ثبت 300736 در تهران با ایجاد دفتر مرکزی و استخدام چندین پرسنل به طور منسجم اقدام نموده و تمام سعی و تلاش خود را جهت ارتقا سطح کیفی و کمی شرکت نموده و با خرید مدرنترین تجهیزات و لوازم مربوطه سعی در ارائه خدمات بهتر به مشتریان عزیز به نحو مطلوب نموده و می نماید